Wigilia firmowa to jedna z niewielu okazji, podczas której ludzie mogą na chwilę uwolnić się od oficjalnego charakteru kontaktów w pracy. Daje ona możliwość spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze i lepszego poznania swoich współpracowników, a także zintegrowanie się z nimi. Warto więc zadbać, aby wigilia firmowa była zaaranżowana w ciekawy, niebanalny sposób. Na tego typu uroczystościach nieodłącznym elementem jest muzyka. Powinniśmy wybrać coś, co wprowadzi na imprezę niepowtarzalny, wyjątkowy klimat.

Zespół na wigilię firmową Trio JAZZaneiro

Zespół na wigilię firmową
Zespół Trio JAZZaneiro – wigilia firmowa

Jazzowa oprawa muzyczna spotkanie świątecznego

Chcąc stworzyć wyjątkową atmosferę na spotkaniu wigilijnym, powinno się wybierać muzykę, która działa kojąco i wprowadza w pozytywny nastrój. Nieśmiertelny gatunek, jakim jest jazz, pozwala wszystkim przenieść się w zupełnie inny świat. Jego delikatne brzmienie i wokal z charakterem, przywodzą na myśl skojarzenia z wieczorowymi imprezami rodem z XX wieku.

Zespół jazzowy Trio JAZZaneiro zapewnia na wigilii firmowej doskonałą odskocznię od stresującej codzienności. Nasz zespół, bazując na standardach jazzu, bossa nova, swing, bluesa, chilloutu i smooth jazzu, funduje wszystkim świetne ukojenie dla nerwów. Jeśli dołożymy do tego wyjątkową aranżację oświetlenia i klasycznie wystylizowaną przestrzeń, uzyskamy powalający efekt, który nie tylko sprawi, że wszyscy obecni będą się doskonale bawić – będzie to także gwarancja, że uczestnicy na długo zapamiętają to wydarzenie.

W repertuarze świątecznym w stylu American Christmas znajdą Państwo przeboje takie jak:

 • Last Christmas – WHAM
 • Santa Claus Is Coming To Town
 • Have Yourself A Merry Little Christmas
 • Let It Snow
 • White Christmas
 • i wiele innych.

W czasie występów wkładamy całe nasze serce i pasję w muzykę, ponieważ to właśnie ona ma dla nas wyjątkowe znaczenie. Od dawna pasjonują nas gatunki takie jak jazz, swing czy blues. Czerpiemy ogromną radość z występowania i umiejętnie wykorzystujemy te rodzaje muzyki do przenoszenia naszej radości na innych.

Kolędy na spotkaniu wigilijnym

W repertuarze mamy również coś dla osób, które chcą posłuchać i zaśpiewać z nami tradycyjne polskie kolędy.

Przykładowe kolędy i polskie piosenki świąteczne:

 • Cicha noc
 • Lulajże Jezuniu
 • Pada śnieg – E.Górniak i K.Antkowiak
 • Tak, jak śnieg – Badach, Stankiewicz, Szcześniak
 • Na całej połaci śnieg.

zespół na wigilię firmową
zespół na wigilię firmową

Głębia muzyki na imprezie firmowej – krótka historia jazzu

Jazz powstał w wyniku przemieszania ze sobą trzech rodzajów muzyki – negro spirituals, platation songs, bluesa i ragtime. Ukształtowany został w XX wieku w Ameryce. Początkowo była to muzyka towarzysząca codzienności, a z czasem – wraz z rozwojem miast – rozszerzała się i nieustannie ewoluowała. W historii jazzu kluczowe znaczenie ma Nowy Orlean, skąd wywodzi się najpopularniejszy muzyk, operujący w tym gatunku – Louis Armstrong.

Cechami charakterystycznymi dla jazzu jest wyjątkowa rytmika oraz duża dowolność pod kątem improwizacji. To właśnie ta druga sprawia, że ten gatunek jest tak niezwykły. Oparcie utworów na improwizacji i interpretacji, pozwala muzykom wyrażać swoje emocje w najznakomitszym tego słowa znaczeniu. Podczas koncertów jazzowych – zarówno w Ameryce, jak i Europie, bardzo często instrumentaliści rywalizowali między sobą podczas występów. Z kolei każde wyjątkowe solo na instrumencie zwieńczone było owacjami publiczności.

Jazz oddziałuje na ludzi tak bardzo, ponieważ jego geneza oparta jest na interakcji z publicznością i aktywnym czerpaniem z własnych emocji w trakcie gry. Właśnie dlatego, muzyka którą gramy jako Trio JAZZaneiro tak świetnie komponuje się z okolicznościami wigilii firmowej. Jazz na tego typu imprezie, pozwala wszystkim obecnym uczestniczyć w czymś wyjątkowym i niespotykanym – ponieważ każdy koncert tego gatunku jest jedyny w swoim rodzaju i powiązane są z nim całkowicie inne odczucia.

Charakterystyczny rytm, aktywny dialog z publicznością podczas występu i co najważniejsze – doskonała klimat przy akompaniamencie wybornej muzyki. Właśnie to zyskasz, jeśli zdecydujesz się na Trio JAZZaneiro na swojej wigilii firmowej.

Jeśli szukasz zespołu na event w Warszawie, odsyłamy tutaj: Zespół jazzowy Warszawa.